مهاجرت به کانادا

کشور: کانادا (به انگلیسی CANAD)

پایتخت: اتاوا

حکومت: فدرال پارلمانی پادشاهی

واحد پول: دلار کانادا

زبان: انگلیسی ، فرانسوی

منطقه زمانی: DTC -3 / -3

کشور کانادا واقع در قاره  آمریکای شمالی  است.  وسعت این کشورنزدیک  به ۹میلیون کیلومتر مربع خشکی و ۸۹۱هزار کیلومتر مربع می باشد. این کشور، دومین کشور بزرگ و پهناور دنیا پس از  است  و حدود دو پنجم قاره آمریکای شمالی را تشکیل می دهد.

کانادا در سال 1867 با کسب حکومیت خود به کشوری مستقل تبدیل شد و اکنون دارای 34 میلیون نفر جمعیت می باشد.

ارز رایج  این کشور دلار کانادایی با علامت اختصاری CAD  می باشد و پیش‌شماره تلفن آن عدد ۱ است و (.ca.) به عنوان دامنه اینترنتی وب‌سایت‌های کانادایی شناخته می‌شود.

هزینه زندگی در کانادا  با توجه به سبک زندگی و اینکه در کدام شهر زندگی می کند متغییر است. به طور متوسط این هزینه به صورت ماهیانه بین 2.000 تا 3.000 دلار کانادا ارزیابی شده است.

سطح بالای رفاه اجتماعی در این کشور و به طور کلی کیفیت بالای زندگی در این کشور مهم ترین دلیل  تمایل به مهاجرت به این کشور می باشد. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که هزینه های بالای زندگی در این کشور گاه مهاجرت به کانادا را با مشکل روبرو می کند. ما در موسسه حقوقی آرکا ، با تکیه بر تجربیات خود در زمینه های مختلف مهاجرت به کشور کانادا مقاله پیش رو را نگارش کرده ایم.

محسوب می شود.

روش های مهاجرت به کانادا

 • ویزای توریستی کانادا
 • ویزای سرمایه گذاری کانادا
 • ویزای ازدواج کانادا
 • ویزای تولد کانادا
 • ویزای کاری(skilled worker) کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما تماس بگیرید:

02157731

02157768000

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی

دریافت  ویزاهای توریستی از هر کشوری شرایط خاص خود را دارا می باشد  و معمولا نیازمند ارائه مدارک قوی  برای تضمین بازگشت مسافر به مبدا است. ویزای توریستی کانادا (visitor visa) به منظور اهداف توریستی، گردشگری، تفریح، بازدید از اقوام، دوستان یا خود کشور کانادا  به افراد مختلف داده می شود.  برای اخذ اقامت کانادا به مدارک زیر نیازمندید

 • وضع مالی خوب
 • سند ملکی با ارزش
 • دعوت نامه معتبر از کشور مقصد
 • سابقه کاری
 • مدرک تحصیلی معتبر
 • دارا بودن پروانه کسب و کار یا طبابت
 • سابقه سفر به حوزه شنگن

ویزای توریستی کانادا 5 سال اعتبار دارد ، و  به راحتی نمی توان آن را به ویزاهای بلند مدت و اقامتی تبدیل کرد. بعضی از این ویزا ها ویزاهای مولتی هستند. افرادی که ویزای مولتی کانادا را دریافت کرده باشند می توانند  هر زمان که بخواهند وارد کشور کانادا شده و هر بار به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.  پس از 6 ماه باید از کشور کانادا خارج شود ولی می تواند مجددا  به کانادا برگرددو اقامت خود را تمدید کند.

ویزای کاری(skilled worker) کانادا

یکی از سخت ترین و در عین حال بهترین ویزاای موجود به مهاجرت به کشور کانادا ویزای کاری یا اسکیل ورکر می باشد. کشور کانادا دارای اقتصادی قوی بوده وزبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد. به همین خاطر این کشور یکی از مهم ترین و اصلی ترین گزینه های مهاجرت  برای کار به کشور کانادا می باشد.  اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر دارای امتیاز بندی بوده و در دو مرحله انجام می شود.

 شما عزیزان اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر دارید می توانید با مشاوران موسسه حقوقی آرکا تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهند.

ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به کانادا

 با توجه به مشکلات و سختی هایی که سایر روش های مهاجرت دارند بسیاری از افراد  ویزای تحصیلی را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کنند. و از طریق ویزای تخصیلی وارد کشور کانادا شده و برای کار و اقامت اقدام می کنند. کشور کانادا در مقایسه با کشورهای همسطح خود و در مقایسه با کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا و نیوزلند از هزینه تحصیل کمتری برخوردار است و می توان گفت از این حیث در زمره بهترین انتخاب ها می باشد حتی در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی که تحصیل در آنها هزینه بر است باز هم به صرفه بوده و از مزایای خاصی برخوردار می باشد. فلذا با توجه به سیاست های این کشور مبنی بر اخذ مهاجر می توان گفت ویزای تحصیلی در حال حاضر از بهترین انتخاب ها برای ورود به کشور کانادا محسوب می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

 امروزه بسیاری از افرادا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را برمیگزینند.

با توجه به اینکه پروسه های سرمایه گذاری در کانادا معمولا با ریسک بالا همراه می باشد و پروسه زمانی طولانی مدت دارد، میزان سرمایه و توانایی مالی افراد، شرایط و رزومه آنها و زمان مناسب برای سرمایه گذاری از اهمیت بالا برخوردار است. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالت های مختلف این کشور متفاوت می باشد و شرایط خاص خود را داراست. استان های کبک، ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا، پرنس ادوارد، نیو برانزویک و … شرایط سرمایه گذاری را برای متقاضیان این امر فراهم نموده اند اما برای سرمایه گذاری باید قوانین و میزان سرمایه مورد نیاز هر یک از استان ها مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا  از سالی 14000 تا 50000 (دلار کانادا) به بالا می باشد که با توجه به هر مقطع و دانشگاه این هزینه ها متغیر است. موردی که در پروسه تحصیل در کانادا نسبت به سایر عوامل از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد اخذ ویزای تحصیلی می باشد. چرا که اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا مخصوصا در رتبه بندی متوسط آن هزینه بوده و پروسه ای طولانی دارد. متخصصان مهاجرت ما در موسسه حقوقی آرکا شمارا در این مسیر یاری کرده و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 53 = 55

Call Now Buttonمشاوره رایگان 02157731