ضمائم اظهارنامه

همانطور که در ماده 22 قانون مصوب 1386 آمده است، اظهارنامه ثبت طرح صنعتی که به اداره مالکیت صنعتی تسلیم می­شود، همراه نقشه، عکس و سایر مشخصات گرافیکی کالا تشکیل دهنده طرح صنعتی هستند و ذکر نوع فرآورده­ هایی که طرح صنعتی برای آنها استفاده می­شود خواهد بود. اگر طرح.

حق تقدم در تسلیم اظهارنامه

حق تقدم در این فرض به این معناست که چنانچه شخصی با رعایت شرایط لازم اظهارنامه ثبت طرح صنعتی خود را نزد مراجع ذیصلاح یکی از کشورهای عضو کنوانسیون پاریس برای حمایت مالکیت صنعتی به ثبت برساند، به مدت 6 ماه از تاریخ درخواست ثبت همان طرح صنعتی، در هر.

انواع اظهارنامه ها

در قوانین ملی برخی دیگر از کشورها اظهارنامه­ها به شرح زیر تقسیم­ بندی شده­اند: اظهارنامه برای یک طرح صنعتی (اظهارنامه مجرد) همانطور که قبلاً توضیح داده شد اصل این است که برای یک طرح صنعتی یک اظهارنامه باید به ثبت برسد و هزینه آن پرداخت شود. اظهارنامه برای چندین طرح.

اظهارنامه واحد و طرح¬های مختلف

در اینکه یا یک اظهارنامه می­توان طرح­های مختلفی را به ثبت رساند یا خیر رویه­ ها قوانین داخلی کشورها متفاوت است. در برخی از کشورها در قالب یک اظهارنامه می­توان تحت شرایطی طرح­ های مختلفی را به ثبت رساند در صورتی که همه طرح­ها با توجه به طبق ه­بندی مربوط.

ضرورت ثبت و حمایت از طرح صنعتی

حمایت از طرح­ های صنعتی برای صاحبان طرح بویژه بنگاه­ها می­تواند فواید و آثار زیادی داشته باشد که به مهمترین آنها به شرح زیر اشاره می­گردد: همانطور که در مباحث قبلی توضیح داده شد طرح صنعتی چون محصول را برای مشتریان جذاب می­کند باعث می­شود که مصرف­ کنندگان انگیزه زیادی.

نقش انگیزه در جلوگیری از شرکت بازار

در تصویری که آدام اسمیت از بازار ارائه کرد، پیگیری و تامین نفع شخصی، در نهایت به تامین نفع اجتماعی منجر خواهد شد. اسمیت پیگیری نفع شخصی را موجب کارآیی می­دانست و درعین حال پدیده رقابت را همچون محدودیتی در مقابل نفع شخصی بی­حد و حصر و سوء استفاده از.

ماهیت علامت تجاری و برند به عنوان مال

برداشت ­هایی که در قرن 19 از حقوق طبیعی درخصوص چارچوب مالکیت وجود داشت در نهایت حقوق علائم تجاری را به وجود آورد. اما سوالی که امروزه می­توان درخصوص حقوق علائم تجاری که ایجاد شده مطرح کرد، این است که دقیقاً حقوق علائم تجاری در تلاش برای حمایت از چه.

طرح های صنعتی قابل ثبت

برای ثبت طرح­ها در قوانین و مقررات کشورها، شرایطی تعیین شده است، که با توجه به نظام­های که کشورها برای ثبت طرح­های صنعتی انتخاب کرده­اند، این شرایط می­تواند متفاوت باشد. برخی از این شرایط، ماهوی هستند و فقدان آنها، شناسایی حق طراح و حمایت از آن را مواجه با اشکال.

علامت تجاری شرکتی

علامت تجاری شرکتی در ابتدای بحث لازم به توضیح است که تاکیدی که برند شرکتی و به تبع علامت شرکتی می­شود و استدلالاتی که در جهت حائز اهمیت بودن آنها در بازار ارائه می­شود، در نهایت بر این امر دلالت دارند که اگر قرار باشد از علامت تجاری شرکت حمایت.

علامت تجاری محصول

علامت تجاری محصول در غالب، موارد دیدگاه حقوق و اقتصاد نسبت به علامت تجاری دنباله­ رو دید تئوری برند درخصوص برند محصول بوده است. در ادبیات اولیه برند، تصوری که از برند وجود داشت، صرفاً ارتباط دهنده محصول با مبدأ و کاهش دهنده هزینه جستجویی بوده که پروسه انتخاب محصول.
Call Now Buttonمشاوره رایگان 02157731